ГоловнаСтатті

Що краще, LCD (РК) або PDP (плазма)?


Що краще, LCD (РК) або PDP (плазма)

Стоїте перед вибором ЖК або плазма і ніяк не вирішите що все-таки краще? На жаль, однозначно відповісти на це питання неможливо. А ось, вирішити, для яких цілей нам потрібен монітор або телевізор, обов'язково знайдемо правильну відповідь. Першим ділом вирішите: для чого буде використовуватися телевізор - для демонстрації фільмів у форматі DVD, перегляду телепрограм, які ви отримуєте за допомогою домовик антени або супутникового ТБ, як екран комп'ютера. Саме від цього залежить вибір моделі. Приміром, динамічні відеофільми з великою кількістю сцен погонь, сутичок точніше покаже вам «плазма». А ось телевізійний сигнал (знову ж таки, якщо він гарної якості) правильніше відтворить РК.

Переваги та недоліки РК і плазмових панелей.
1. Розмір панелі.

Зовсім недавно 32 дюйми були межею для РК, а «плазма» з 32 тільки починалася і найпоширенішими в «плазмі» були панелі розміром в 42 і 50 дюймів. На нинішній день у продажу є телевізори та монітори ЖК не відстають за розмірами від «плазмових братів».

2. Контраст.

Контраст плазмових панелей вищий, ніж у РК. Але не варто сприймати це як недолік РК-панелей, тому що принцип роботи плазми і РК відрізняється. Плазмова панель працює за принципом прямого випромінювання, дає соковите контрастне зображення. РК матриця не випромінює, а тільки модулює світло від лампи підсвічування зміною прозорості осередків. Загалом, картинка на РК-панелі виходить м'якше, не так як на «плазмі», але це вже справа смаку споживача. До того ж роботи в області світлодіодним підсвічування дають на РК яскравіші фарби, що наближає насиченість кольорів до «плазмової».

3. Час відгуку пікселя.

На відміну від практично миттєвого газового розряду, рідкі кристали не такі моторні. Проте перехід на технологію тонкоплівкових транзисторів і постійне зменшення часу привели до того, що від ефекту змазування об'єктів при швидкому русі практично вдається позбутися. Навіть повний час відклику близько 25 мілісекунд (15 на включення, 10 на гасіння) дозволяє досить комфортно переглядати динамічні сцени.

4. Кути огляду.

Зображення на плазмових панелях практично не змінюється, якщо ви дивитеся з різних сторін, а от якщо подивитися на РК зверху, зображення втрачає чіткість. Все це відбувається від того, що кут огляду плазмових панелей складає 160 ° ° з будь-якої сторони, коли на РК-панелях всього 45 °.  Принцип світіння ячейки у плазмової панелі проти просвіту її лампою підсвічування у РК працює на користь плазми.

5. Рівномірність освітлення панелі.

Кожна клітинка у плазми фактично є кольоровою флуоресцентною лампою. «Схожість» всіх осередків, автоматично дає рівномірне освітлення екрану. Домогтися такої рівномірності на РК складніше. Отримати велику яскравість, не знижуючи контрасту, на РК складно.  Получить большую яркость, не снижая контраста, на ЖК  сложно.

6. Енергоспоживання.

На відміну від РК, «Плазма» споживає в середньому вдвічі більше електроенергії. Справа в проблемах відведення тепла, що впливають на надійність електронних компонентів. Підвищене виділення тепла призводить до того, що рідкісна плазмова панель обходиться без вентиляторів охолоджування, що вносять додаткові акустичні шуми.

7. Термін служби.

Середній час служби плазмової панелі – 30000 годин, а ЖК-панелі служать вдвічі більше. Але варто відзначити, що хоча в деяких РК і можна замінити тільки лампу підсвічування, а не всю панель,  ймовірність появи некерованих пікселів. І якщо таких пікселів стане дуже багато, РК-панель доведеться замінити цілком.